Szkolenia

Szkolenia

Szkolenia

Obecnie ludzie mają niesamowicie szeroki wachlarz możliwości w zakresie rozwoju intelektualnego. Posiadamy bardzo wiele opcji, jeżeli chodzi o rodzaje szkoleń i warsztatów czy też kursów. W ich obrębie natomiast występuje silne zróżnicowanie. Otóż pojawiają się zarówno szkolenia otwarte, czyli takie, jakie są dostępne generalnie dla wszystkich zainteresowanych, jak także zamknięte, przygotowane specjalnie dla zamkniętej grupy odbiorców.

Szkolenia

Warto przyjrzeć się bliżej obu tym kategoriom warsztatów doszkalających. Szkolenia otwarte pozwalają na indywidualny udział w nich. To sprawia, że zarówno sami kursanci mogą zjawiać się na tych warsztatach z własnej woli, jak także może ich kierować na ten rodzaj kursów pracodawca. Ponadto w przypadku otwartych leczenie anoreksji i bulimii kursów udział jest także dobrowolny – możemy, ale nie musimy, to jest nasza własna inwestycja w rozwój intelektualny.

Jeżeli mowa o zamkniętych szkoleniach z kolei, to są one organizowane na potrzeby danego podmiotu. Najczęściej są to szkolenia pracowników po to aby mogli robić coś więcej niż dotychczas bądź coś zupełnie nowego niż na chwilę obecną. Jest to ciągłe podnoszenie kwalifikacji ale w obrębie pracy dla jednego określonego podmiotu, który też na ten rodzaj szkoleń nas wysyła. Jeszcze inny rodzaj szkoleń, to wewnętrzne, czyli takie, które są w zakresie danego zakładu. Są one prowadzone poprzez kadrę szkoleniową zakładu pracy. Z kolei zewnętrzne są najczęściej w profesjonalnych placówkach szkoleniowych. Indywidualne są z trenerem personalnym, a zatem face to face – szkolący się i szkolący kogoś. Grupowe natomiast są skierowane do większej liczby osób.

Szkolenia zawsze, poza tym, że mają uczyć danych umiejętności i przekazywać konkretne kwalifikacje, posiadają pewne funkcje im narzucone – jest to funkcja adaptacyjna, innowacyjna, modernizacyjna oraz społeczna.

– autor artykułu