kwalifikacje zawodowe jako pojecie zawodoznawstwa

kwalifikacje zawodowe jako pojecie zawodoznawstwa

Dla celów przetrwania ważne jest ciągłe ujemny bilans energetyczny nie powoduje ciągłego odchudzania – w przeciwnym razie chcemy umrzeć, a to nie jest dobre dla przetrwania gatunku! Stąd tempo metabolizmu (co stanowi około 70% energii wydatkowanej), zwalnia się nas powstrzymać przed zniknięciem. Poziomy Hunger również zmienić, tak jak i szybkość, z jaką spalamy energię na określoną ilość aktywności.mieszkania na sprzedaż Lublin

Wszystko jest zaprojektowane do przetrwania, a tym samym hamulce na utratę wagi są silne. Przerwy na przyrost masy ciała, z dodatnim bilansie energetycznym, z drugiej strony, nie są tak silne, jak przyrost masy ciała może mieć znaczenie dla długoterminowego przetrwania, które pomogą Ci przez głód automatyka wrocław. Z tego powodu jest dużo łatwiej przybrać na wadze, niż go zdjąć.

Mimo to, jest jakaś wartość kalorii w żywności i wykonywania pomiaru? Odpowiedź brzmi: tak – ale tylko tak. wartości energii daje pewne pojęcie o tym, co można jeść i co należy robić, aby utrzymać zdrową wagę. Pokarmy o największej liczbie kalorii dla niewielkiej ilości pokarmu są nazywane „energetycznie gęsta” i powinny one naprawdę należy unikać lub ograniczać, jeśli waga jest problemem.

Spójrz na etykiety na żywności i starają się unikać wszystkiego, co ma więcej niż około 12Kj za gram. Na ogół jest żywność, która ma wysoką zawartość tłuszczu (z powodu tłuszczu 9Cals na gram w stosunku do węglowodanów i białka, które jest tylko 4Cals / g), ale może być również wysokie stężenia cukru. Producenci żywności mają grać na wysokim tłuszczu fobii poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, ale do pakowania żywności, takich jak płatki śniadaniowe pełne cukru, które sprawiają, że gęstość energetyczną naprawdę tak złe.

A co z aktywnością fizyczną? Czy istnieje coś takiego jak ” gęste energii ćwiczeń (np. Przy użyciu dużo kalorii z małym nakładzie pracy).Niestety, wysiłek i energia są skorelowane. Jednak, jeśli czas przeprowadzenia ćwiczeń jest uważany za ważny czynnik, nie może być pewne działania, które mają większy „magnesu za grosze” niż inne.

* W rzeczywistości kalorii (małe „c”) jest jedną tysięczną środka zdefiniowanego tutaj. Stąd realne Kalorie są zazwyczaj pisane przez duże „C” lub tzw kilokalorii (kcal).

Dr Garry Egger MPH PhD

– autor artykułu